همه ما تا حدودی، بیشتر عکس‌هایمان را با موبایل به ثبت می‌رسانیم. نسبت به کیفیت دوربین گوشی کیفیت عکس‌هایمان نیز متفاوت است. اما گاهی، اشتباهاتی کوچک باعث میشود عکس‌ها خراب و یا بد شوند. در ادامه ما اصلی ترین اشتباهات و راه‌حل‌های آن را به شما می‌گوییم.

 

۱- تمیز نبودن لنز
اغلب اوقات عجله ما برای عکس گرفتن باعث می‌شود که فراموش کنیم لنز را تمیز کنیم و همین اتفاق باعث می‌شود عکس بدی گرفته شود. معمولا گوشی هایمان داخل جیب‌ها و یا کیف‌هایمان است و گرد و غبار روی لنزش می‌نشیند. به همین خاطر بهتر است قبل از گرفتن عکس لنز گوشی‌مان را تمیز کنیم تا عکس‌های خوبی داشته باشیم.

 

۲- استفاده از زوم دیجیتال
وقتی با دوربین عکاسی می‌کنید لنز اپتیکال به صورت فیزیکی به سوژه نزدیک می‌شود. اما لنز دوربین موبایل این قابلیت را ندارد و اصلا زومی در کار نیست. در واقع شما وقتی با دوربین موبایل روی تصویر زوم میکنید فقط عکس برش می‌خورد و کیفیت بسیار بدی پیدا می‌کند. برای حل این مشکل به جای زوم کردن می‌توانید تا جایی که می‌توانید به سوژه نزدیک شوید و بعد عکس بگیرید. اگر همچنان راضی نبودید می توانید عکس را برش دهید و قسمت دلخواهتان را باقی بگذارید. با یکبار امتحان کردن کاملا متوجه تفاوت کیفیت عکس‌ها می‌شوید.

 

۳- استفاده نکردن از سه پایه
تکان‌های دست شما باعث می‌شود عکس‌ها تار و بی کیفیت شوند. راه‌حل این موضوع این است که گوشی را در جایی ثابت نگه دارید. برای این کار می‌توانید از سه پایه‌های کوچکی که برای موبایل وجود دارند استفاده کنید تا هم بتوانید فاصله را به راحتی تنظیم کنید و هم از لرزش‌های احتمالی جلوگیری شود.

 

امیدواریم با رعایت این موارد عکس‌های زیبا و با کیفیتی ثبت کنید و برای چاپ عکس‌هایتان در مدل‌های مختلف می‌توانید از طریق سایت اینستاچاپ سفارشاتتان را ثبت کنید.