1.تهیه لیست از افراد خانواده

یکی از بهترین کارها قبل از گرفتن عکس‌های روز عروسی این است که یک لیست از افراد خانواده تهیه کنید. با اینکار میدانید که باید چه مدل عکس‌هایی بگیرید و در هر عکس باید چند نفر باشند و چطور عکس‌های خانوادگی با زوج بگیرید. باور کنید هیچ چیز بدتر از این نیست که در انتهای مراسم متوجه شوید که یکی از مادربزرگ‌ها را از قلم انداخته اید و از او با زوج عکس ننداخته‌اید!

معمولا عکاسی از زوج به همراه خانواده یکی از سخت ترین کارهاست چون افراد خانواده پخش هستند و جمع کردن آنها کنار هم معمولا مشکل است پس سعی کنید از موقعیت‌های پیش آمده بهترین استفاده را بکنید.

2.شرایط مکان عروسی را در نظر بگیرید.

قبل از روز مراسم اگر برای‌تان ممکن است، یکبار مکان عروسی را ببینید تا یک پیش زمینه‌ای از فضا، نور و غیره داشته باشید. اینطوری میتوانید تصوری از عکس‌هایی که میخواهید در روز مراسم بگیرید، داشته باشید.

3.برای هر اتفاقی آماده باشید.

قبل از مراسم به این فکر کنید که ممکن است شرایط تغییر کند. ممکن است آب و هوا بر طبق خواسته شما نباشند، حتما باطری و کارت حافظه پشتیبان داشته باشید. در یک جمله همیشه یک نقشه دوم داشته باشید.

4. معذوریت ها را در نظر بگیرید.

هنگام عکاسی در مجالس عروسی عده‌ای دوست ندارند  در عکس‌های شما باشند، مو قع عکاسی این نکته را درنظر بگیرید  تا احیانا باعث دلخوری نشود.

4.از جزئیات عکس بگیرید.

شاید جزئیات در مراسم خیلی به چشم نیاید اما بعدها که خاطرات مرور میشوند، بسیار ارزشمند خواهند شد. چیزهای کوچکی مثل حلقه‌ها، کفش‌ها، گل‌ها، چیدمان میز، کارت دعوت‌ها و... میتواند بسیار جالب باشد و بسته به خلاقیت عکاس، یادآور آن لحظه باشد.

تا جایی که امکان  دارد از فلش استفاده نکنید عکس‌هایی که با فلش سرخود دوربین گرفته میشوند، عموما جالب نمی شوند.

5.تنها نباشید.

بهترین کار این است که تنها برای عکاسی از مراسم عروسی نروید وفردی باشد که به شکا کمک کند. همینطور همراه داشتن دوربین و لنز دیگر هم توصیه میشود.

6.به دنبال بکگراند خوب و زاویه جالب باشید.

در روز مراسم پیدا کردن یک بکگراند خوب کار سختی است چون افراد همه جا هستند و تقریبا هیچ فضای خالی‌‌ای نمیتوانید پیدا کنید، اما در مراسم فرمالیته میتوان این مشکل را حل کرد. یکی از کارهای دیگری که میتوانید انجام دهید، عوض کردن زاویه خودتان نسبت به سوژه هاست و با اینکار حتی میتوانید عکس‌های خلاقانه تری بگیرید.

و در نهایت این موضوع را نباید فراموش کرد که با وجود تمام اهمیت این روز آن را به خود و عزیزانتان سخت نگیرید، لذت ببرید و از لحظاتتان استفاده کنید چون هرگز تکرار نخواهد شد.

برای ماندگار کردن لحظات قشنگ خود حتما عکس‌های عروسی خود را چاپ کنید. اینستاچاپ در سایزهای مختلف و در شکل‌های گوناگون عکس‌های شما را چاپ میکند.