یکی از روش های موثر در امر تبلیغات چاپ عکس روی تیشرت است که امروزه طرفداران بسیاری دارد. در این میان، مجموعه های زیادی هستند که با بکارگیری تکنولوژی های پیشرفته و جدید چاپ تصویر دلخواه را روی انواع جنس های تیشرت ارائه می دهند. برای چاپ تصویر و یا لوگو روی تیشرت از انواع جنس ها و رنگ های متنوع متناسب با سلیقه مشتری، استفاده می شود.

در این مقاله، انواع جنس های تیشرت هایی که برای چاپ تصویر و یا لوگو مورد استفاده قرار می گیرند، به همراه خصوصیاتشان معرفی تشریح شده اند.

  • چاپ عکس روی تیشرت اسپان

تیشرت های اسپان پرطرفدارترین انواع تیشرت ها برای چاپ عکس هستند. معمولا به دلیل ارزان قیمت بودن این تیشرت ها نسبت به سایر تیشرت هایی که برای چاپ عکس مورد استفاده قرار می گیرند، طرفداران زیادی دارند. جنس تیشرت های اسپان از پلی استر است؛ به صورتی که 60 درصد پلی استر و 40 درصد نخ پنبه دارند، و از تیشرت های پنبه ای نازک تر هستند. اما در برابر، کیفیت چاپ روی تیشرت های اسپان بسیار بالاست و می توان از رنگ های متنوع و پررنگی برای چاپ استفاده کرده و دارای قابلیت تفکیک رنگ بالا هستند.

طرحی که روی تیشرت های اسپان به چاپ می رسد، به دلیل تراکم بالایی که این تیشرت ها دارند و همچنین به دلیل جنسشان، کاملا به خورد تیشرت می رود و به هیچ عنوان طرح چاپ شده  برجسته نمی باشد؛ به همین دلیل تیشرت های اسپان کاملا قابل شستشو هستند. از طرفی، به دلیل داشتن قیمت مناسب و ارزان در کنار کیفیتی که دارند، برای امور تبلیغاتی بسیار مناسب هستند و معمولا اکثر افراد برای امور تبلیغاتی خود از چاپ عکس روی تیشرت اسپان استفاده می کنند. در واقع، تیشرت های اسپان مناسب ترین تیشرت ها برای امور تبلیغاتی به شمار می روند.

نوع یقه تیشرت های اسپان، گرد ساده است و همچنین این تیشرت ها در کلیه سایزها، از سایز S تا سایز XXXXL، به چاپ می رسند. همچنین تیشرت های اسپان در انواع رنگ ها موجود هستند و می توان رنگ آنها را با طرح مورد نظر هماهنگ کرد. اما معمولا رنگ سفید این تیشرت ها طرفداران بیشتری دارد و معمولا از تیشرت های اسپان سفید برای چاپ عکس استفاده می شود.

http://panel.instachap.com/fileman/Uploads/t-shirt/t-shirt-printin.jpeg

  • چاپ عکس روی تیشرت تمام پنبه

جنس تیشرت های تمام پنبه، همانطور که از نامشان پیداست، کاملا از پنبه تهیه شده است. در واقع تیشرت های تمام پنبه به دلیل بافت پنبه ای که دارند، از کیفیت بالایی برخوردار هستند و بهترین نوع تیشرت برای استفاده های طولانی مدت محسوب می شوند. به دلیل جنس تمام پنبه این تیشرت ها و به دلیل خاصیت ذاتی پنبه، از لیبل برای چاپ عکس روی این تیشرت ها استفاده می شود؛ زیرا پنبه قابلیت رنگ پذیری کمی دارد. اما چاپ عکس روی تیشرت های تمام پنبه هیچ محدودیت رنگی ندارد و می توان عکس هایی با سایز A4 و یا A3 را روی این تیشرت ها به چاپ رساند. به دلیل اینکه برای چاپ عکس روی این تیشرت از لیبل های مخصوص استفاده می شود معمولا در شستشو محدودیت دارند و توصیه می شود برای شستشوی این تیشرت ها از آب سرد استفاده شده و از ماشین لباسشویی و آب گرم تنها در موارد ضروری استفاده شود.

نوع یقه تیشرت های تمام پنبه گرد است و معمولا در رنگ سفید به چاپ می رسند. همچنین این تیشرت ها نیز در انواع سایز ها قابل چاپ شدن هستند و برای تمامی افراد مناسبند.

  • چاپ عکس روی تیشرت های جودون

تیشرت های جودون همان تیشرت های یقه داری هستند که به دلیل دوخت فوق العاده و فرم و یقه ای که دارند، برای مکان های رسمی، عمومی و اداری مناسبند. به همین دلیل، معمولا افراد برای لباس های فرم کارکنان از این تیشرت ها استفاده می کنند. تیشرت های یقه دارد جنسی ترکیبی از پلی استر و جودون دارند. چاپ روی تیشرت های یقه دار، در انواع مختلفی انجام می شود و معمولا نوع چاپ روی این تیشرت ها به جنس آن بستگی دارد. در صورتی که جنس این تیشرت ها بیشتر از پلی استر تشکیل شده باشد، از روش چاپ مستقیم و حرارتی استفاده می شود. اما در صورتی که جنس این تیشرت ها بیشتر از جودون تشکیل شده باشد، همانند تیشرت های پنبه ای، برای چاپ عکس روی این تیشرت ها نیز از لیبل استفاده می شود.

به دلیل جنسی که تیشرت های یقه دار دارند و همچنین دوخت فوق العاده و شیکی که دارند، قیمت چاپ عکس روی آنها نیز بالاتر است. همچنین، این تیشرت ها در انواع رنگ های مختلف به چاپ می رسند که می توان بسته به طرح و عکس مورد نظر، رنگ نیشرت را نیز هماهنگ و متناسب با طرح انتخاب کرد.  تیشرت های یقه دار نیز در انواع سایز ها و برای افراد مختلف به چاپ می رسند. همچنین در صورتی که تیشرت های یقه دار با لیبل چاپ شوند، باید برای شستشوی آنها بیشتر از آب سرد استفاده کرده و با دست شسته شوند.

چاپ عکس روی تیشرت

  • چاپ عکس روی تیشرت های ملانژ

یکی از زیباترین تیشرت هایی که در صنعت چاپ عکس مورد استفاده قرار می گیرند، تیشرت های ملانژ هستند. تیشرت های ملانژ رنگ طوسی روشن دارند و همانند تیشرت های اسپان، از 40 درصد نخ پنبه و 60 درصد پلی استر تشکیل شده اند. در واقع، کیفیت چاپ عکس روی تیشرت های ملانژ نیز همانند تیشرت های اسپان، به صورت مستقیم است و با کیفیت بسیار بالایی انجام می شود. تیشرت های ملانژ یقه گرد ساده دارند و آستین این تیشرت ها نیز کوتاه است. اما برخی مجموعه ها تیشرت های ملانژ را با یقه  هفت و به صورت آستین دار، در صورتی که تیراژ چاپ بالا باشد، به چاپ می رسانند.

برای سفارش های شخصی تیشرت های ملانژ بسیار مناسب هستند. همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که به دلیل طوسی بودن رنگ این تیشرت ها، نقطه ها و یا قسمت های سفیدی که در طرح چاپی مورد نظر موجود است، روی تیشرت های ملانژ به رنگ طوسی نمایان می شود. علاوه بر آن، به دلیل تراکم بالایی که جنس تیشرت های ملانژ دارد و به دلیل جنس آنها، طرحی که روی این تیشرت ها به چاپ می رسد کاملا به خورد تیشرت می رود و به هیچ عنوان برجسته نخواهد بود. به همین دلیل تیشرت های ملانژ کاملا قابل شستشو هستند و همچنین بعد از شستشو نیز تغییر سایز نمی دهند.

تیشرت های ملانژ نیز در انواع سایز ها و برای افراد مختلف موجود هستند و می توان از آنها در کاربردهای مختلفی استفاده کرد.

  • چاپ عکس روی تیشرت های تمام پنبه مشکی

همانند تیشرت های سفید تمام پنبه، جنس این تیشرت ها نیز کاملا از پنبه ساخته شده است. اما به دلیل رنگ مشکی این تیشرت ها امکان چاپ عکس به صورت مستقیم روی آنها وجود ندارد و چاپ عکس روی تیشرت های تمام پنبه مشکی با استفاده از لیبل انجام می شود. لیبل هایی که در چاپ این تیشرت ها مورد استفاده قرار می گیرند، به صورت حرارتی روی آنها قرار گرفته و به سادگی قابل جدا شدن نیستند. اما عکس و طرح چاپ شده روی این تیشرت ها با لمس دست قابل تشخیص است و در واقع، عکس چاپ شده با وجود یک لایه روی تیشرت قابل لمس شدن است.

همانند تیشرت های تمام پنبه سفید، در صورتی که می خواهید تیشرت های مشکی تمام پنبه نیز عمر بیشتری داشته باشند، بهتر است آنها را با استفاده از آب سرد و دست شستشو دهید و برای شستشوی آنها در آب گرم و ماشین لباسشویی کمتر استفاده کنید. نوع یقه این تیشرت ها نیز گرد است و در انواع سایزها و برای افراد مختلف به چاپ می رسد.

  • چاپ عکس روی تیشرت های یقه دار مشکی

تیشرت های یقه دار جودون در رنگ مشکی نیز قابل چاپ هستند. جنس این تیشرت ها از جودون و پنبه تشکیل می شود و بسیار خنک هستند. نوع چاپ عکس روی تیشرت های یقه دار مشکی نیز با استفاده از لیبل است. به دلیل اینکه در چاپ این تیشرت ها از لیبل استفاد می شود، در شستشو محدودیت دارند و بهتر است که برای شستشو از آب سرد استفاده شده و این تیشرت ها تا حد امکان با دست شستشو شوند.

در صورتی که دکمه در وسط تیشرت های یقه دار و محل مناسب و معمولی چاپ موجود باشد، محل چاپ منسب روی این تیشرت ها در قسمت چپ تیشرت و روی سینه و یا پست کتف و در سایز بزرگ انجام می شود. اما امکان چاپ تصویر تا حداکثر سایز A4 در پشت این تیشرت امکان پذیر است. همچنین این تیشرت ها نیز در انواع سایزها و برای افراد مختلف به چاپ می رسند. از طرفی، این تیشرت ها علاوه بر استفاده شخصی، به دلیل فرم رسمی بودنشان می توانند در مراسمات نمایشگاهی و شرکتی نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

  • چاپ عکس روی تیشرت های اسپان بچگانه

از جمله تیشرت های پرطرفدر در صنعت چاپ تیشرت های اسپان است که در سایزهای بچگانه نیز موجود هستند. به دلیل جنسی که تیشرت های اسپان دارند، برای چاپ آنها محدودیت رنگ وجود ندارد و می توان تا طولانی مدت از آنها استفاده کرد. چاپ تصویر روی تیشرت های اسپان بسیار باکیفیت انجام می شود. شما می توانید برای کودکان خود نیز از طرح مورد نظر آنها برای چاپ روی تیشرت های اسپان بهره ببرید و آنها را غافلگیر کنید. نوع یقه این تیشرت ها گرد است و در شستشو محدودیت ندارند. همچنین بعد از شستشو نیز تغییر سایز نمی دهند.