ولنتاین

در فرهنگ مسیحی هرساله ۱۴ فوریه به یاد قدیس والنتین روز عشق و یا روز عشاق شناخته می‌شود. ولنتاین را با نام والنتین نیز می‌شناسند. این جشن از سنت‌های روم باستان و مسیحیت است که در کلیسا‌های کاتولیک برگزار می‌شد. رسم است در این روز عاشقان به یکدیگر هدیه‌هایی نظیر کارت‌پستال و شکلات می‌دهند.

کارت پستال متعلق به سال 1899 میلادی است.

تاریخچه و داستان ولنتاین

اطلاعات کامل و دقیقی از ولنتاین در دسترس نیست و آنچه می‌دانیم افسانه‌هایی است که از پیشینیان نقل شده است.
افسانه‌های زیادی درباره والنتین وجود دارد ولی یکی از آنها مشهورتر و قابل تایید مردم است. طبق این داستان در سده سوم میلادی در دورانی که کلودیوس دوم فرمانروا بوده کشیشی به نام والنتین زندگی می‌کرده. در آن دوره کلودیوس ارتشی قوی از مردان مجرد جمع‌آوری کرد زیرا عقیده داشت مردان مجرد نسبت به مردان متاهلی که زن و بچه دارند جنگجو‌های بهتر و قوی‌تری هستند. به همین خاطر ازدواج را برای مردان مجرد ممنوع کرد. کشیش والنتین اما این حکم را ناعادلانه می‌دانست و سربازانی که خواستار ازدواج با دختر مورد علاقه خود بودند را پنهانی عقد می‌کرد. هنگامی که کلودیوس از این اتفاق باخبر شد حکم مرگ والنتین را صادر کرد و او در ۱۴ فوریه اعدام شد.‌ پس از آن، روز مرگ والنتین را روز عشق نامگذاری کردند و هر ساله در این روز مردم عشق خود را به وسیله کارت‌تبریک، گل، شکلات و هدیه ابراز می‌کنند.

کارت پستال متعلق به سال 1909 میلادی است.

پیشنهاد اینستاچاپ به شما

اگر شما نیز کسی را دوست دارید و در روز ولنتاین می‌خواهید هدیه ای به او بدهید اینستاچاپ پیشنهاد ویژه‌ای برایتان دارد. شما می‌توانید با چاپ عکس‌های دونفره و چاپ خاطره‌هایتان و کارت‌پستال انتخابی خود هدیه‌ای خاص و منحصر به فرد، به محبوب خود دهید و ما را نیز شریک عشق و شادی خود کنید.