تا حالا فکر کردید اگر عکس‌های خانوادگی وجود نداشتند چه می‌شد؟ تصاویر خاطرات ما را حفظ می کنند و داستان ما را می گویند. ما گذشته را به وسیله عکس‌ها به یاد می‌آوریم. عکس‌ها یادآور خاطرات تلخ و شیرین ما هستند. لباس‌هایی که داشتیم، جاهایی که رفتیم، کسانی که دوستشان داشتیم، همه و همه این‌ها را به ما یادآوری می‌کند و حتی می‌تواند این‌ها را به فرزندان و نسل بعد ما منتقل کند.

مثلاً من مادربزرگم را ندیدم اما عکس‌هایش را در آلبوم خاطرات پدربزرگ زیاد دیده‌ام و می‌دانم پدربزرگ عاشق گیسوان بلند او شده بود. از روی عکس‌هایش می‌توانم بفهمم که مادرم بیشتر شبیه اوست یا خاله‌ام؟ آلبوم خاطرات پدربزرگ پر از عکس‌های قدیمی عاشقانه است. پدربزرگ تمام لحظات قشنگشان را به وسیله عکس ثبت کرده است. با دیدن هر عکس خاطرات برایش زنده می‌شوند و داستان پشت هر عکس را به یاد می‌آورد و برایمان تعریف می‌کند.
عکس های کودکی مادر و داستان های کودکی اش آنقدر برایم جالب و شنیدنی است که هربار از شنیدنش لبخند روی لب هایم می‌آورد. یکی از دوستانم مثل من مادربزرگش را ندیده اما عکسی هم از او ندارند تا کمی مادربزرگش را ببیند و بشناسد.

 عکس‌ها باید باشند تا بعدها خودمان و اطرافیانمان از دیدن آن‌ها لذت ببریم. من حتی از دیدن عکس های کودکی خود غرق لذت میشوم. به نظر من  عکس‌ها را باید چاپ کرد و درون آلبوم گذاشت تا هرازگاهی به سراغشان برویم و با تماشای آن لذت ببریم و خاطرات برایمان مرور شود. تماشا کردن آلبوم در مواقع ناراحتی و بی حوصلگی انتخاب خوبی است تا حال و هوایمان عوض شود. به شما پیشنهاد می‌کنم بیشتر لحظات خود را با عکس ثبت کنید و با چاپ کردنشان آنها را ماندگار کنید.
خوشحال می‌شویم اگر در چاپ عکس‌هایتان و ماندگار کردن لحظات ناب زندگیتان به شما کمک کنیم. برای دانلود اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.