من عاشق سفر و ماجراجویی‌ام. به قدری که تا سرم خلوت شود و وقت پیدا کنم از زیر فشار درس و کار فرار می‌کنم و به جاده می‌زنم، تا مکان جدیدی را پیدا کنم. من در طول سفر عکس‌های زیادی می‌گیرم، از بیشتر لحظات و اتفاقات سفر عکس دارم. همه‌ی عکس‌ها را بعد از برگشت به کامپیوترم منتقل می‌کنم و به صورت مرتبی فایل بندی می‌کنم. چندوقت پیش که عکس‌های مسافرت‌هایم را می دیدم ایده‌ای به ذهنم رسید و تصمیم به انجام کاری گرفتم. امروز می‌خواهم آن را به شما هم بگویم تا اگر شما هم مثل من عاشق سفر و عکاسی هستید به سراغ این ایده بروید و انجامش بدهید.

من تصمیم گرفتم عکس‌های هر سفرم را چاپ کنم و در آلبوم‌های جداگانه بچسبانم و برای خود سفرنامه درست کنم.

مثلا یکی از سفرهایم با دوستانم با قطار به سمت فیروزکوه و دریاچه زیبای لفور بود. از ابتدا که از خانه راه افتادیم عکس گرفتیم تا وقتی به ایستگاه راه‌آهن رسیدیم. درون قطار هم عکاسی روند خود را طی می کرد تا زمانی که به محل کمپ رسیدیم. از تمام مراحل برپا کردن کمپ هم عکس گرفته بودم و در مدت ۲ روزی که آنجا بودیم عکس‌های خاطره‌انگیز بسیاری گرفتیم که الان با نگاه کردنشان تمام خاطرات آن سفر ۳ روزه را به یاد می‌آوریم.
تمام عکس‌های این سفر که تقریبا ۱۵۰ تا بود را در قالب چارگوش و پولاراید چاپ کردم و پس از تهیه‌ی آلبوم شومیزی آن‌ها را به ترتیب از ابتدای سفر تا انتها درون آلبوم چیدم. جلد آلبوم را عکسی با نوشته سفرنامه لفور طراحی کردم و روی جلد آن چسباندم.

دوستانم که در این سفر همراهم بودند به قدری از آلبوم سفرنامه ام خوششان آمده بود که همگی دست به کار شدند و از سفرهایشان سفرنامه های زیبایی تهیه کردند. اگر شما هم تصمیم به درست کردن سفرنامه گرفتید می‌توانید عکس‌هایتان را از طریق سایت یا اپلیکیشن اینستاچاپ در انواع چارگوش، پولاراید، مستطیل و.... به دلخواه چاپ کنید، علاوه بر چاپ عکس‌هایتان، آلبوم را نیز می‌توانید از اپلیکیشن تهیه کنید.