وبلاگ اینستاچاپ

آنچه که باید درباره عکاسی هنری بدانید

عکاسی|

با ظهور عکاسی دیجیتال، دنیای هنر عکاسی دچار تغییر و تحول زیادی شده است. امروزه تمامی افراد می توانند تنها با استفاده از یک دوربین ریجیتاعکاسی کنند و برخی از آنها دائما در حال تلاشند تا بتوانند عکس های هنری، حرفه ای و زیبا تهیه کنند و به یک عکاس هنرمند تبدیل شوند. شاید شما هم در دنیای اینترنت با افرادی روبرو شده باشید که با نام عکاس هنری در حال فعالیت باشند. عکاسان هنری با عکاسان معمولی تفاوت های زیادی دارند. شما با مطالعه این مقاله با عکاسی هنری آشنا می شوید و تفاوت عکاسان هنری و عکاسان معمولی را بهتر درک می کنید.

چاپ عکس روی شاسی

چاپ عکس|

در این مقاله، به انواع روش های چاپ عکس روی شاسی های مختلف اشاره شده است و این روش ها به همراه مشخصاتشان به خوبی تشریح شده اند. همچنین شما با مطالعه این مقاله  ویژگی های یک تخته شاسی خوب را می دانید و می توانید به سادگی یک تخته شاسی با کیفیت را از انواع بی کیفیت آن تشخیص دهید.

چاپ عکس روی لیوان و انواع طرح های مختلف

چاپ عکس|

یکی از پرطرفدارین هدیه های خاص و منحصر به فرد، لیوان هایی است که روی آنها طرح و تصویر مورد نظر فرد چاپ می شود. چاپ عکس روی لیوان هدیه ای مناسب و ارزان قیمت برای اطرافیانتان است. همچنین در صورتی که می خواهید برند، لوگو و یا عنوان شرکت خود را معرفی کنید، می توانید از ایده چاپ روی لیوان بهره ببرید. چاپ عکس روی لیوان ابزاری ماندگار و یاقدرت است که از موثرترین روش ها برای جذب مخاطب و جلب توجه به شمار می رود.

عکاسی بافت چیست؟

عکاسی|

عکاسی هنر و حرفه ای است که روز به روز در حال پیشرفت و ترقی می باشد. به طوری که زمینه های مختلف و متنوعی در این هنر برای آموزش وجود دارد. عکاسی بافت و یا بافت در عکاسی از سبک ها و تکنیک های حرفه ای این هنر است که می تواند به عنوان نقطه شروع یادگیری این حرفه به کار رود. در این صورت، شما با آموزش این تکنیک عکاسی می توانید یک سری از مهارت های مهم و لازم عکاسی حرفه ای را آموزش دیده و در زمینه عکاسی پیشرفت کنید.

8 تکنیک عکاسی با پس زمینه سفید

عکاسی با پس زمینه سفید|

تکنیک و یا مهارت عکاسی با پس زمینه سفید، از  جمله تکنیک های مفیدی است که می توان از آن در انواع مختلف سبک های عکاسی از جمله عکاسی پرتره استفاده کرد. علاوه بر آن، عکاسی با پس زمینه سفید در تهیه عکس از محصولات و سایر خدمات تبلیغاتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

6 تکنیک عکاسی نقاشی با نور (light Painting)

عکاسی نقاشی با نور|

عکاسی نقاشی با نور از تکنیک های حرفه ای و خاص در عکاسی است. در این تکنیک شما یک منبع نور را در دست می گیرید و با استفاده از آن، قسمتی از یک فیلم و یا سنسور را خلق کرده و قاشی می کنید. در واقع، شما با استفاده از یک منبع نور، نور را در مقابل دوربین حرکت می دهید و از سوژه مورد نظر عکس تهیه می کنید. دوربین در این حالت باید روی سرعت شاتر طولانی یا همان مد Bulb تنظیم شده باشد.

عکاسی مینیمال چیست؟

عکاسی مینیمال|

بخشی از هنر عکاسی که کمتر شناخته شده می باشد، سبک مینیمال است. در سبک مینیمال، عکاس با بهره گیری از سوژه هایی آرام و با دقت و تمرکز بالا تصاویری  را خلق می کند که کادربندی آنها ساده است؛ اما با استفاده از ترکیب فوق العاده و متفاوتی که از عناصر ایجاد می شود، تشکیل شده است.

10 ایده فوق العاده برای عکاسی خلاقانه

عکاسی خلاقانه|

عکاسی حرفه ای، جذاب و سرگرم کننده است؛ زمانی این حرفه جذاب تر می شود که فرد به خلق آثار خلاقانه و مبتکرانه بپردازد. هر فرد در صورتی که می خواهد به یک عکاس حرفه ای تبدیل شود باید به صورت متعدد خلاقانه و با استفاده از قوه تخیل خویش عکسبرداری کند. قطعا عکس هایی که یک ایده در پشت آنها قرار دارد یا به صورت حرفه ای تهیه شده اند، بسیار جذاب تر از سایر عکس ها هستند و بیشتر توجه مخاطب و بازدیدکننده را به خود جلب می کند.

بهترین عکاسان تاریخ

بهترین عکاسان تاریخ|

کسانی که به هنر عکاسی علاقه مندند، احتمالا می دانند که درک بهتر تاریخ هنر و افرادی که در پیشرفت هنر نقش موثری داشته اند، در یادگیری بهتر عکاسی موثر است. می توان گفت که عکاسان در تمامی شرایط به دنبال تهیه بهترین و عالی ترین عکس ها هستند. در این صورت، بررسی برترین آثار عکاسان و شناسایی بهترین عکاسان تاریخ می تواند به فرد کمک کند تا عالی ترین عکس ها را در هر شرایطی تهیه کند.

بهترین انواع کاغذ چاپ عکس

کاغذ چاپ عکس|

کاغذ چاپ عکس یا کاغذ عکاسی، کاغذی است که با مواد شیمیایی پوشش داده شده است و اغلب این مواد شیمیایی به نور حساس هستند. کاغذهای عکاسی تقریبا همانند فیلم های عکاسی می باشند، به صورتی که معمولا این کاغذها از ترکیب ژلاتین با نقره برمید به دست می آیند. اما تفاوتی که دارند در این است که پایه کاغیذ عکاسی از فیبر ساخته شده است.

آموزش عکاسی پرتره با گوشی موبایل

عکاسی پرتره|

امروزه در اکثر گوشی های هوشمند قابلت عکاسی از پرتره وجود دارد. ه خصوص گوشی هایی دارای دو دوربین در پشتشان هستند، امکان عکاسی حالت پرتره را به سادگی فراهم می کنند. عکاسی پرتره با استفاده از گوشی هایموبایل در واقع مانند عکاسی در حالت DSLR دوربین های دیجیتال است. در واقع، تصاویری که ه حالت پرتره ایجاد می شوند نصاویری هستند که با استفاده از حشگرهای بزرگ دوربین های دیجیتال گرفته می شوند. در این صورت، هر چقدر که حسگر دوربین برگ تر باشد، علاوه بر اینکه رنگ و نور تصویر باکیفیت تر و نویز در تصویر کمتر می شود، همچنین عکاسی با حسگرهای بزرگ از سوژه های نزدیک تر، باعث می شود که پس زمینه عکس محو شود.

معرفی بهترین اپلیکشن ها برای روتوش عکس در موبایل

روتوش عکس با موبایل|

در برخی از عکس ها و تصاویر چهره نیاز به تغییر و ویرایش عکس به وضوح مشاهده می شود. حتی ممکن است برای خود شما پیش آمده باشد که بعد از عکاسی از خود آن را اصلاح و یا ویرایش گرده اید. ایجاد تغییرات در عکس و به اصطلاح ویرایش آن شامل موارد متعددی می شودY به عنوان مثال، برخی عکس ها به خصوص انهایی که در شب گرفته می شوند، باید ویرایش شده تا قرمزی چشم افراد درون عکس حذف شود. یا مثلا بسیاری از خانم ها از ترفند رفع چین و چروک صورت و یا رنگی کردن چشم ها در اغلب نرم افزارهای روتوش عکس استفاده می کنند.

صفر تا صد آموزش عکاسی

آموزش عکاسی|

ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که دوربین جدیدی را خریداری کرده اید و می خواهید بهترین عکس ها را با استفاده از آن تهیه کنید. در این صورت و برای گرفتن عکس های حرفه ای با استفاده از دوربین و یا حتی گوشی موبایل باید عکاسی را آموزش دیده باشید و یا حداقل ترفندهای بخصوص عکاسی برای گرفتن عکس هایی جذاب تر و حرفه ای تر را بدانید. در این مقاله شما می توانید صفر تا صد عکاسی را آموزش ببینید تا درنهایت بتوانید با استفاده از روش هایی که در این مقاله ذکر می شوند، حرفه ای ترین عکس ها را تهیه کنید.

تفاوت چاپ عکس دیجیتال و آنالوگ چیست؟

چاپ عکس آنالوگ|

تا به حال عکس هایتان را چاپ (آنالوگ یا دیجیتال) کرده اید؟ یا اینکه تمامی عکس ها را فقط در گوشی یا کامپیوترتان نگه می دارید؟ یادتان باشد بعضی عکس ها باید جلوی چشم باشد تا نگذارد خاطرات خوشتان از یاد برود و حتی می تواند انرژی دهنده باشند. این عکس ها می تواند از خانواده، عشق، منظره ای آرامش بخش و خودتان باشد. از نگهداشتن عکس های جذابتان، داخل فایلی در کامپیوتر دست بکشید، که ممکن است بعد از مدتی پاک شود و دیگر چیزی از خاطرات خوشتان نداشته باشید.

بایدها و نبایدها در عکاسی کودک

عکاسی کودک|

عکس گرفتن از کودکان به خصوص کودکانی که سن کمتری دارند، کار بسیار دشواری است. با پیشرفت تکنولوژی بخصوص پیشرفت دوربین های گوشی های موبایل، علاقه افراد به گرفتن عکس و ثبت لحظه ها بیشتر شده است. به خصوص والدین در هر موقعیتی سعی می کنند از کودک خود عکس ماندگار تهیه کنند. برای عکاسی کودک توصیه می شود که صبور باشید و سعی کنید حس لذت را در هنگام عکاسی به کودک خود منتقل کنید تا بتوانید عکس های زیباتری از او تهیه کنید.

چگونه در عکاسی یک ژست جذاب داشته باشیم؟

ژست عکاسی|

عکاسی در واقع ثبت لحظات ناب و زیباست که آن لحظات را برای همیشه ماندگار می کند. در این صورت یک عمر می توانید عکس های خود را در لحظات مختلف تماشا کرده و در کنار اینکه از دیدن آنها لذت ببرید، همچنین خاطرات ناب و زیبای خود را زنده کنید. زمانی این خاطرات زیباتر می شوند که عکس های قشنگ تری بگیرید یا به اصطلاح در عکس ها بهتر بیفتید.

چگونه یک عکس حرفه ای با گوشی بگیریم؟

عکس حرفه ای با گوشی|

چگونه یک عکس حرفه ای با گوشی بگیریم؟ حتما عکس های حرفه ای که با گوشی می گیرند را دیده اید. امروزه عکس گرفتن از جمله کارهایی است تا هرفرد بتواند از اتفاقات و لحظه های جذابی که برایش به وجود می آید، تصاویری زیبا را به ثبت برساند.

چگونه یک عکس سلفی حرفه ای بگیریم؟

عکس سلفی|

از جمله سوالاتی که همه ما به دنبالش هستیم این است که چگونه یک عکس سلفی حرفه ای بگیریم؟ عکس سلفی طرفداران زیادی دارد. همواره عکس های سلفی زیادی را روزانه در شبکه های اجتماعی می بینیم که با هم متفاوت اند. یکی به نظرمان خاص و جذاب بوده و دیگری یک عکس معمولی است که خیلی به نظرمان خوب نمی آید.

ساخت فتوبوک حرفه ای با چند ایده جذاب

فتوبوک|

امروزه برای داشتن فتوبوکی زیبا و باکیفیت کافیست تصاویر با کیفیت خود را به صورت آنلاین به سایت های مربوطه ارسال کنید. برای داشتن تصاویری با کیفیت باید یک سری نکات و استانداردهایی را در نظر بگیرید و با توجه به آن نسبت به ایجاد فتوبوک خود اقدام کنید.

خاطرات شب یلدا را با عکس گرفتن ماندگار کنید

چاپ عکس |

شب یلدا و عکس هایی که در آن زمان گرفته می شود، می تواند خاطرات خوشی را برای شما ثبت کند تا هر زمان که خواستید با نگاه کردن آنها بتوانید خاطراتتان را مرور کنید. از قدیم همیشه شب های یلدا حال و هوایی متفاوت داشته و افراد مختلف سعی می کردند، این شب را که فرصت بیشتری برای باهم بودن است، در کنار خانواده یا دوستانشان سپری کنند. داشتن عکس هایی منحصر به فرد و زیبا می تواند تا همیشه شادی شب های یلدا را دل شما زنده نگه دارد.

بهترین هدیه های عاشقانه برای همسر

هدیه|

اگر سالگرد ازدواج یا تولد همسرتان نزدیک است یا اگر قصد دارید بی مناسبت او را غافلگیر کنید و می خواهید که یک هدیه عاشقانه خاص و به یاد ماندنی برای همسر تهیه نمایید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. اول از همه بیایید این تفکر که هدیه خاص به معنای هدیه گران قیمت است را کنار بگذارید و قبول کنید هر چیزی که باعث یادآوری خاطرات شیرین گذشته می شود، می تواند به عنوان یک هدیه عاشقانه برای همسرتان محسوب شود.

حفظ خاطرات در روزهای بدون اینترنت

چاپ عکس|

تصور کنید روزی اینترنت برای همیشه قطع شود و شما بمانید و شبکه های اجتماعی از دست رفته ای که تا پیش از این فکر می کردید برای همیشه آنها را در اختیار دارید. آن وقت چه اتفاقی می افتد؟ من فکر می کنم من و شما در این صورت گنجینه ای از خاطرات و یادگاری هایمان را از دست می دهیم و عکس ها و تصاویر ویژه ای که برایمان کلی خاطره زیبا به همراه داشت را برای همیشه کنار می گذاریم.

دورهمی روز جهانی عکاسی

روز-جهانی-عکاسی| عکاسی | دورهمی|

ما در اینستاچاپ به همراه مجموعه پولین تصمیم گرفتیم دورهمی دوستانه‌ای در این روز ترتیب دهیم. این دورهمی فرصتی‌ست  تا از نزدیک با شما دیدار کنیم و باهم صحبت کنیم و با حضور تعدادی عکاس، یک عکس پروفایل حرفه‌ای هدیه بگیرید.

زیباترین ژست‌های بازیگران جشنواره فجر از نگاه ما

جشنواره-فجر| بازیگران| سلبریتی| ژست-عکاسی| عکاسی|

جشنواره فجر جای خوبی برای تماشای فیلم‌ها و از آن مهم‌تر بازیگران و لباس‌ها و استایلشان است. ژست‌های بازیگران سوژه داغی برای عکاسان است تا عکس‌های زیبایی ثبت کنند.

جاودانه کردن خاطرات با اینستا چاپ و اجاره ویلا از وبسایت شب

شب| سفر | عکاسی | ایرانگردی| تعطیلات|

آیا کسی هست که سفر کردن و رفتن به تعطیلات را دوست نداشته باشد؟؟؟ اگر سفر و گردشگری در برنامه زندگی شما جایی ندارد؛ بهتر است در سبک زندگی خود تغییر ایجاد نمایید. سفر می تواند باعث ایجاد انگیزه، هیجان، شادی و نشاط شود و روح تازه ای به زندگی ببخشد. در سفر می توان زیبایی های دنیای اطراف را شناخت و کمی از زندگی یکنواخت ماشینی فاصله گرفت.

ولنتاین چه کادویی بدهیم؟

ولنتاین| کادوهای-ولنتاین| سورپرایز ولنتاین| چاپ-عکس‌‌| اینستاچاپ|

هدایای اصلی ولنتاین شکلات، کارت پستال و گل قرمز است. اما در کنار این‌ها میتوانید با سلیقه خود هدیه ولنتاین را خاص‌تر کنید تا میزان علاقه‌تان را به فرد مقابل نشان دهید.